Atrakcje Turystyczne

Plaża

Plaża w Unieściu - największa atrakcja turystyczna miejscowości - piaszczysta, szeroka z molem i przystanią rybacką. Latem działa tu strzeżone kąpielisko, a biegnąca wzdłuż plaży promenadą można dojść do centrum Mielna. więcej »

Zejście od ul. Morskiej, Rybackiej

Jezioro Jamno

Jezioro Jamno kolejna atrakcja Unieścia - to jedno z większych jezior w Polsce - spokojne i płytkie, przyciąga amatorów sportów wodnych: kajakarze, żeglarze, widsurferzy, kitesurferzy i wędkarzy. Sprzęt można wypożyczyć w pobliskich wypożyczalniach. więcej »

Unieście

Promenada Nadmorska

Nadmorska Promenada - spacerowy deptak biegnący wzdłuż plaży łączący Unieście z Mielnem - długość: 3 km. Wzdłuż promenady wiele obiektów gastronomicznych, sklepików z pamiątkami, można tu również zagrać w szachy figurami znacznej wielkości. więcej »

ul. Promenada Przyjaźni

Port Rybacki

Port rybacki w Unieściu, na plaży, przy ulicy Rybackiej. Stacjonują tu łodzie rybackie, można też zakupić świeżą rybę prosto z morza. więcej »

ul. Rybacka 3, Unieście

Escape Room

Masz 60 minut aby wydostać się z zamkniętego pomieszczenia. Z grupą znajomych, korzystając tylko z podpowiedzi ukrytych w tym pomieszczeniu. Na tym polega coraz popularniejsza gra kooperacyjna zwana Escape Room. więcej »

Mielno i Unieście

Latarnie morskie w okolicy

Spędzasz urlop w Unieściu? Lubisz latarnie morskie? W pobliżu Unieścia znajdują się dwa takie obiekty - Latarnia Morska Gąski i Latarnia Morska Darłowo. więcej »

Gąski, Darłowo

Mielno

Wieczorami Mielno rozbrzmiewa dźwiękami wielu dyskotek, w ciągu dnia tez nie brak typowych, nadmorskich atrakcji. Z Unieścia do rozrywkowej części Mielna jest około 2 kilometrów - można nawet iść pieszo - np plażą. więcej »

Historia Unieścia

Historia Unieścia jako miejscowości wypoczynkowej zaczęła się w połowie XIX wieku. więcej »