Mielno - gdzie się znajduję, jak dojść na plażę, co robić, co z

Mielno to znane i lubiane przez wielu Polaków nadmorskie letnisko - zwłaszcza przez młodsze pokolenie - niektórzy nazywają Mielno "Polską Ibizą". Wieczorami Mielno rozbrzmiewa dźwiękami wielu dyskotek, w ciągu dnia tez nie brak typowych, nadmorskich atrakcji. Z Unieścia do rozrywkowej części Mielna jest około 2 kilometrów - można nawet iśc pieszo - np plażą.

A nadmorska plaża w Mielnie to największa atrakcja miejscowości - rozległa i piaszczysta, tylko gdzieniegdzie leżą na niej nieduże, kolorowe kamyki, na najmłodszych czekają zjeżdżalnie i konstrukcje dmuchane.

Mielno z Unieściem łączy długa na 3 kilometry nadmorska promenada, wzdłuż niej znajduje się wiele barów, smażalni, budek z lodami, goframi, kafejek a także kiosków z pamiątkami i miejsc rozrywki.

Dla dzieci przygotowano tu jeszcze kilka atrakcji: Piernikowy Dom Do Góry Nogami, Park linowy Tukan czy modny ostatnio escape room - w Mielnie są trzy takie obiekty

Dodatkową atrakcją miejscowości jest duże, przybrzeżne jezioro Jamno - z płytkimi, spokojnymi wodami - sprawia że licznie bywają tu wielbiciele sportów wodnych i wędkarze. Jezioro stanowi także ostoję wielu gatunków ptactwa wodnego.

Wielbiciele historii też znajdą coś dla siebie: bunkry, kościół z basztą (XV w.) i barokową, bogato upiększaną kazalnicą z XVIII w, zespół folwarczny z początku XX czy zabytkowa, wykonana z drewna willa z tarasem widokowym (XIX w.). 

Galeria

Lokalizacja

190 wyświetleń w 2024r.
Łącznie 415 (od 2023r.)
serce Twoje ulubione obiekty 0